اخبار قشم

جشنواره تابستانی قشم برگزار می شود

مرتضی شیخ زاده عصر روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: افزایش ورود مسافران، ارتقای رونق اقتصادی اماکن اقامتی، بازارها و مجتمع های تجاری و افزایش تعداد علاقمندان حوزه گردشگری جزیره بخشی از اهداف برپایی این جشنواره است.
وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره برای نخستین بار به بخش خصوصی جزیره واگذار شد و جامعه فعالین اقتصادی قشم مجری این جشنواره است و سازمان منطقه آزاد قشم نیز با مشارکت و حمایت از این جشنواره، برای تحقق هدف های این جشنواره تلاش می کند.
به گفته شیخ زاده، معرفی ظرفیت های گردشگری جزیره، کاهش هزینه سفر، افزایش اقامت تابستانی افراد متوسط جامعه در قشم و معرفی این جزیره به عنوان منطقه ای با شرایط خرید مناسب و با تخفیف ویژه از دیگر اهداف جشنواره تابستان ۱۳۹۷ در قشم است.

** اقامت سه روزه در هتل های قشم با ۹۹۰ هزار ریال
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مسافران و گردشگرانی که در این جشنواره شرکت کنند می توانند با ۹۹۰ هزار ریال به مدت سه روز در هتل های قشم اقامت کنند.
وی افزود: علاقمندان این جشنواره از سراسر کشور می توانند با ثبت نام در سایت «آژانس جنوب شرق» از تخفیف سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه عوارض ورود به جزیره در اسکله پهل به لافت استفاده کنند.
شیخ زاده ادامه داد: جهت ارزان شدن هر چه بیشتر مسافرت به قشم، در طول برگزاری جشنواره عوارض ورودی سازمان منطقه آزاد قشم از خودروهایی که از طریق این جشنواره وارد جزیره می شوند، اخذ نمی شود.
هم اینک از هر سواری خودرو که وارد جزیره قشم می شود مبلغ ۷۳۴ هزار و ۷۰۰ ریال عوارض اخذ می شود که از این مبلغ ۴۳۸ هزار و ۹۰۰ ریال سهم سازمان منطقه آزاد قشم است.

**تخفیفات پنج تا ۵۰ درصدی در جشنواره تابستانه قشم
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: در مدت برپایی این جشنواره، ۵۰ درصد در بخش خدمات گردشگری به مسافران تخفیف داده می شود.
وی افزود: خریداران همچنین در بخش تجاری نیز می توانند از تخفیف های پنج تا ۵۰ درصدی خرید اجناس از بازارها و مجتمع های تجاری جزیره قشم بهره ببرند.
شیخ زاده گفت: در این جشنواره هنرمندانی مانند حسن ریوندی، علیرضا طلیسچی، آرش مسیح، مهدی یراحی، محسن ابراهیم زاده، رضا صادقی، امید حاجیلی، حمید عسکری و امید طی مدت ۲۱ شب برپایی جشنواره تابستانی ۱۳۹۷ در قشم هنرنمایی می کنند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه های شاد و تفریحی جشنواره تابستانه قشم در شب های ۲۱ ، ۲۷ و ۲۸ مرداد به دلیل مناسبت های دینی و تاریخی برگزار نمی شود، اما سایر خدمات این جشنواره شامل خرید با تخفیف و اقامت ارزان در این روزها برقرار است.
جزیره قشم دارای ۲۲ مجتمع تجاری و حدود ۱۵ هزار فعال اقتصادی است. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن