اخبار قشم

۶۱ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد

محمد علی کوزه گر عصر شنبه در آیین افتتاح طرح های بهزیستی شهرستان قشم افزود: هم اکنون ۵۵ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی در کشور برای مددجویان در حال احداث است.
وی ادامه داد: پنج میلیون و ۲۰۰ هزار مددجو از خدمات سازمان بهزیستی در سراسر کشور بهره می برند که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آنان معلول جسمی و حرکتی است.

سالانه حداقل ۲۵ هزار معلول در کشور متولد می شوند
مدیرکل مشارکت های مردمی و امور توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار معلول در کشور به دنیا می آیند که می توان با اقدام های مناسب از وقوع آن پیشگیری کرد.
وی افزود: با توجه به مصوبه های مجلس شورای اسلامی و برنامه های دولت می توان پیشگیری از وقوع تولد معلولان را انجام داد و هم اکنون آزمایش ژنتیک برای خانواده هایی که یک معلول دارند به صورت رایگان انجام می شود.
کوزه گر ادامه داد: با یک مشاوره مناسب و به هنگام و نیز انجام اقدام های لازم پیش از ازدواج، بعد از ازدواج و هنگام بارداری می توان از تولد یک معلول جلوگیری کرد.

**ایجاد شغل برای ۵۷ هزار مددجو
مدیرکل مشارکت های مردمی و امور توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: سال گذشته برای ۵۷ هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی به روش های مختلف شغل ایجاد شد.
وی افزود: تفاهم نامه ای با خانه صنعت، معدن و تجارت منعقد شد که مددجویان بهزیستی در کارگاه های تولیدی به کار گرفته شوند.
کوزه گر ادامه داد: مشارکت این قشر از جامعه در فعالیت های مختلف اجتماعی و اقتصادی در آگاهی بخشی به جامعه و پیشگیری از تولد افراد معلول بسیار موثر است.
وی اذعان داشت: راهبرد سازمان بهزیستی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در چهار گام پیشگیری، مداخله، توانمند سازی و مشارکت مردمی خلاصه می شود.
کوزه گر تصریح کرد: وجود مرکزهای مشاوره در شهرها و روستاها می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی کند و از همین رو سازمان بهزیستی برای احداث مرکزهای مشاوره توسط بخش خصوصی هم برنامه دارد.
آیین افتتاح مرکز اقامت ترک اعتیاد قشم، تحویل ۱۱ باب منزل مسکونی، خانه سلامت روان درگهان و بازدید از مرکز آموزشی و توانبخشی معلولان ذهنی با حضور محمدعلی کوزه گر مدیرکل مشارکت های مردمی و امور توانمندسازی و جهان حیدری رییس دبیرخانه توسعه موسسات و مراکز غیر دولتی سازمان بهزیستی کشور و مسئولان استانی و محلی در این شهرستان برگزار شد.
۱۳۲ خانوار در شهرستان قشم از خدمات مستمر سازمان بهزیستی بهره می برند. تا کنون ۲ هزار و ۳۳۴ معلول در این شهرستان شناسایی شده که ۱،۵ درصد جمعیت آن را در بر می گیرد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

 

 

تبلیغات : هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements 1 ترابایت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن